חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

תרומות

תרומות לחסדי נעמי ניתן לתרום

בטלפון: 1-800-677-777

חסדי נעמי, רחוב בר יוחאי 10 בני-ברק

להלן מאמר בנושא: תרומות המוכרות לצרכי מס לפי סעיף 46

איך להיות מוסד ציבור לצרכי מס המעניק קבלה מוכרת לצרכי מס

"מוכר לפי סעיף 46", זהו המשפט שאיתו מנסים המוני מלכרי"ם ומוסדות ציבור לשכנע אתכם לפתוח את הכיס

כל מי שנתקל בבקשה לתרום למוסד או ארגון, נתקל במילים "תרומה מוכרת לצרכי מס על פי סעיף 46". הכוונה היא שניתן לקבל זיכוי ממס עבור תרומות לארגון, והעמותות וגופי הצדקה מנסות על ידי המילים האלה לשכנע את התורמים ששווה להם לתרום להם. מוסד מוכר לא חייב להיות עמותת צדקה והוא יכול להיות כל דבר שהוקם שלא למטרת רווח, החל מארגון שכונתי ועד מכון מחקר.

סעיף 46 המפורסם מחוק מס הכנסה, מתייחס כמובן גם לשאלה איך הופכים למוסד ציבורי שמוכר לצורך החזר מס. מלבד הצורך שהארגון יהיה ללא כוונת רווח, הוא צריך לעמוד בעוד כמה תנאים. תנועת הכספים צריכה להיות שקופה כולה. בנוסף, עליו להגיש דוחות שנתיים ולנהל את ספרי החשבונות באופן תקין. אם המוסד לא הגיש דוחות שנתיים במשך שנתיים רצופות למשל, או לא קיבל אישור לניהול תקין, הוא עשוי לאבד את הקביעה של גורם שמזכה בהחזר מס. דרישה אחרת היא שאם רוצים להעסיק במוסד קרוב של מי מהנהלת המוסד יש צורך באישור מרשות המיסים.

מוכר על ידי ועדת הכספים

התהליך של קבלת קביעה כזאת יכול להיות ארוך ומומלץ להיעזר ברואה חשבון או יועץ מס. חבל שהבקשה תיפסל בגלל דברים פשוטים אך חשובים. לאחר הגשת המסמכים הדרושים, רשות המיסים בודקת אם הארגון עומד בתנאים הנדרשים להיחשב מוסד ציבורי. מי שנותן את האישור הסופית לקבלת האישור היא לא פחות מועדת הכספים של הכנסת.

לפני שאתם תורמים למוסד כלשהו, בררו אם הוא נחשב למוסד ציבורי לצורך תרומות. את המצווה מומלץ לעשות בכל מקרה, אבל אם אפשר לקבל גם זיכוי על הדרך, למה לא.

לאחרונה התקבלה החלטה שמקילה על מוסד ציבורי בכל מה שקשור להתרמות שגופים מסחריים עורכים עבורם. ההחלטה החדשה קובעת כי בעלי עסקים שגייסו תרומות למוסד ציבור ולמלכ"ר, לא יחוייבו במס עבור סכומים אלה. כלומר, אם עמותת צדקה נעזרת ברשת שיווק להתרים עבורה, הסכום שנתרם לא יחוייב במע"מ ובמס הכנסה אצל הרשת. הגוף העסקי צריך לעמוד בכמה תנאים, ביניהם שבעל העסק לא יקבל תמורה כשלהי מהעמותה ושהתרומות יועברו לפחות אחד לחודש במהלך המבצע.

התורמים לעמותת חסדי נעמי מקבלים קבלה המוכרת לצרכי מס לפי סעיף 46  – אין לראות במאמר זה משום המלצה או חוו"ד מקצועית. בכל שאלה יש להתייעץ עם גורם מוסמך.