חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

התנדבות

כך מכשיר צה"ל את הדור הבא של המתנדבים/ ישי זריף

תקופה ארוכה שאני מנהל את הסניף התל אביבי של חסדי נעמי, תקופה ארוכה שאני נתקל במקרים לא קלים. אין ספק שאני מרגיש שאני עושה משהו משמעותי כשאני מסייע לנזקקים השונים, שכן, הנתינה היא דבר שחקוק בנשמתי.  

מאידך, לא פעם – אני זוכה לסייע ליצירת שינוי גם בדרכים אחרות, באמצעות עבודתי. אני זוכה לקבל את ההזדמנות להטמיע בליבם של אנשים אחרים את אלמנט הנתינה וההתנדבות .  וזה חברים דבר משמעותי מאוד עבורי כי בצורה הזו אנו מגדילים את צבא המתנדבים. הרי כולנו יודעים שבחיים יש הרבה גירויים, הרבה אפשרויות, ומעט זמן. ולכן, התנדבות אינה זוכה לקבל מקום חשוב בחייהם של הרבה אנשים. ומסיב הזו, כשאתה מצליח לגרום למישהו להפוך התנדבות חד פעמית, להרגל קבוע – אז אתה מרגיש שעשית משהו חשוב בחיים!

מיכאל הגיע אלי יחד עם היחידה שלו מהצבא. הוא היה בשוק כשראה את כמות המזון במחסן הלוגיסטי, וזאת – מהסיבה הפשוטה – לדבריו, מעולם לא תאר לעצמו שיש כל כך הרבה אנשים שזקוקים למזון. יתרה מזאת, הוא היה עוד יותר בהלם כשאמרתי לו שזה חלק קטנטן מהמזון שאנחנו מחלקים.  

במהלך מספר השעות בהן מיכאל בילה פה יצא לי לספר לו על מעשינו. סיפרתי לו סיפורים אודות קשישים וחולים להם אנו עוזרים והוא פשוט היה לצידי והאזין לדבריי כמי שמעולם לא ידע שבישראל  2015, יש אנשים שרעבים למזון. בסוף היום מיכאל פנה אלי ואמר לי שהוא מתכוון לעשות כל מה שאפשר כדי להתנדב באופן קבוע. האמת, הייתי מבסוט. סייעתי ליצור שליח חדש לנזקקי ישראל.

מיכאל, הוא רק אחד מאלפי חיילים שמגיעים אלי כל השנה לסניף. אני מת על החיילים והחיילות הללו. חמודים, חייכנים, פשוט מקסימים. כמו מיכאל, עבור חלקם הגדול זו הפעם הראשונה שהם פוגשים בעולם ההתנדבות, וכמו ההתמסרות להגנה על ישראל כך הם גם מתמסרים לנתינה וסופגים את ערכיה, וכמוהו, חלקם גם ממשיכים עם זה הלאה.  

אני ממש שמח שצהל דואג לייצר ערכים אלו עבור חיילנו ודואג שייחשפו לעולם ההתנדבות החברתית במהלך שירותם הצבאי. עבור חלקם, כמו הצבא –, זו חוויה מבגרת, ומעצבת.

חברים, בחסדי נעמי תמיד זקוקים לעוד מתנדבים. ובהזדמנות זו אני רוצה להודות לחיילים מביסלק, לחברים מקורס מפקדי הטנקים, ליחידת יהלום, לגדוד השחר, לבהד 11, החברים מבסמח, החברים מפלמחים, חיל האווויר, 8200,  ועוד רבים וטובים.הנה תיעוד קצר של עשייתם

בא לכם להתנדב ל"חסדי נעמי"? מלאו את הפרטים או צרו קשר עם יעל: 052-7884477

התנדבות בעמותת חסדי נעמי – חייגו עכשיו: 1800-677-777
התנדבות בתל אביב: רחוב תשרי 54 תל אביב טל' 03-6777617
התנדבות בבת ים: רחוב נפחא 2 פינת קוממיות טל' 03-6777616
התנדבות בירושלים: רחוב בית הדפוס 31 ירושלים טל' 02-5371071

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

נושא

תוכן ההודעה

התנדבות בחסדי נעמי לקראת שבת

https://www.youtube.com/watch?v=ym0BWGddBg4

אפרת ושירה מתנדבות בחסדי נעמי באולפן הילדים

https://www.youtube.com/watch?v=JRR2jLV-_k0

הדוגמנית ז'אן בן אהרון מתנדבת באריזת מזון לנזקקים

http://youtu.be/cjZ4Eer0Zk4

הדוגמנית טל מחין מתנדבת במרכז חסדי נעמי

http://youtu.be/v0G5bXcxqQs