חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

התנדבות בישראל

מחפשים "התנדבות בישראל"? הגעתם בדיוק למקום הנכון…

עמותת "חסדי נעמי" תשמח לארח אתכם למגוון פעילויות התנדבות בתל אביב, התנדבות בירושלים ובערים נוספות בישראל.

לפרטים נוספים חייגו אלינו בשיחת חינם: 1-800-677-777 כמו"כ ניתן לשלוח את טופס ההתנדבות המצורף או בעמוד צור קשר ואנו נצור עמכם קשר לתאום הפעילות

התנדבות בעמותת חסדי נעמי (9)התנדבות בישראל

התנדבות הינה פעולה של אנשים בעלי תחושת מחויבות כלפי הקהילה הנרחבת, אשר בחרו מרצונם החופשי לסייע ולתרום למען אחרים. זאת בהתאם לכישוריהם, זמנם הפנוי, הונם ויכולתם. על פי סקרים שנערכו בעשור האחרון, מגמת ההתנדבות בארץ נמצאת לאחרונה במגמת עלייה, ובמיוחד גבוהה הנטייה בקרב המגזר החרדי בו נפוצים ערכי העזרה לזולת ולקהילה. 

התנדבות כפעילות חברתית

התנדבות היא למעשה פעילות חברתית הנובעת מערכי מוסר ומסיפוקים שאינם חומריים. פעילות זו עשויה לבוא לידי ביטוי ביוזמות שונות, פרטיות או מאורגנות, למשל כמתן בסתר, התנדבות לגופים ציבוריים כמו המשטרה, מגן דוד אדום או בתי חולים, התנדבות בגופים קהילתיים כמו ועדות חינוך ותרבות, או התנדבות לארגונים כדוגמת חסדי נעמי. מעבר לתרומה הספציפית שהן מעניקות, פעולות ההתנדבות גם תורמות ללכידות החברה, ולהפיכתה חיובית וערכית יותר. 

התנדבות על פי העדפה אישית

בדרך כלל, הבחירה בסוג הפעילות ההתנדבותית תנבע מאישיותו של האדם, ניסיונו האישי, סדרי  העדיפות בחייו, ומתחושת שליחות כלפי קבוצות נזקקות. כך לדוגמא, יש מי שתופעת העוני בחברה הישראלית תניע אותו להתנדב בארגונים המסייעים למשפחות וילדים במוצקה כלכלית, ואחרים יבחרו לעזור לנשים מוכות, חיות מוזנחות או חולי סרטן. 

חשיבות ערכי ההתנדבות מגיל צעיר

חשוב מאוד שפעילות התנדבותית תתחיל כבר מגיל צעיר, בקרב ילדים באופן סמלי ובבני נוער באופן חלקי או מלא. התנדבות זו תורמות לתחושת השייכות של בני הנוער והילדים לקהילה, גורמת להם להרגיש בעלי ערך בקהילה, ומעניקה להם כישורים ומיומנויות שישמשו אותם כבוגרים. כמו כן, ההתנדבות מסייעת בהפחתת תופעות אלימות בקרב בני נוער, ואף מהווה מצע לחברה טובה ומוסרית יותר בעתיד. לאור היתרונות הרבים משלבים בתי ספר בכל רחבי ישראל פעילות התנדבותית, המתחילה בעזרה לתלמידים חדשים בגילאים הצעירים, וממשיכה עד להתנדבות בת מספר שעות בשבוע במוסדות עירוניים בגילאי התיכון.

תגובה אחת

  1. נציג חסדי נעמי שלום,

    אני תושב חיפה ורציתי לקחת חלק במתן תרומתכם לתושבי הדרום וחיילי צה״ל.

    אם אתם צריכים נהג אני בעל רישיון פרטי ו(מעל 10 שנים) וללא עבירות תנועה או לחילופין עזרה אחרת אשמח…

    תודה

    בני ין

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נהניתם?! שתפו...